První kolo je za námi a my, namlsaní předcházející výhrou jsme si brousili zuby na zálohu Vysokého Mýta. Ukazuje se však, že čtvrtá liga je pro nás ještě náročnější než třetí.

 

 

S přáteli z Mýta se dobře známe, vzájemně za sebe hostujeme již několik let. A prvních pět hráčů má dlouhodobé zkušenosti z vyšších soutěží, v čele s Marianem. V souboji jsme si nic nedarovali a nakonec jsme s odřenýma ušima ubojovali cennou zápasovou remízu, která nám možná umožní setrvat ve čtvrté lize i příští sezonu.

 

Tomáš se na jedničce na Mariana připravil a hrála se sicilka. Hozík se bránil Svešnikovem Luboši Ptáčkovi, Vojta bílými též sicilka s c3, Robík meránská pasivně leč pevně. Na pětce karokánek, David svou francii, která přešla do zavřené sicilky, Pavel bílými sicilku a Slávek černými proti b3.

 

První půlhodinu se nic nedělo a pak zničeho nic zavěsil Pavel, když jeho soupeř přehlédl klasickou oběť střelce na h7 s dalším Jg5 a Dh5. No, bylo to hezké, ale bylo toho málo. Na pětce totiž postihlo bílého zatmění a partii odevzdal, stejně tak na čtyřce byl Robík tak pasivní, že prostě musel prohrát. Naštěstí vyhrál na osmičce Slávek, když dovedl instruktážně do vítězného konce věžovku. 2:2. Partii zachránil David, když si nejdříve nevzal kvalitu a pak stál silně připrohraně. Soupeř naštěstí o výhru neusiloval a tak se třikrát opakovala pozice.

 

Zbyly tedy první tři desky. Marian pomocí dvojice střelců obehrál Toma o pěšce a toho uplatnil ve věžovce k výhře. Vojta Říha s Markem Koskem to dali na trojce po vyrovnaném boji za remis a tak musel na dvojce Honza Česenek vyhrát. To se nakonec podařilo, za což mu všichni velmi děkujeme.

 

Celkově lze říct, že takový normální průběh měla první, třetí a možná osmá deska. Jinak to bylo spíš o hrubých chybách, což by té čtvrté lize asi odpovídalo. Příští kolo v podstatě nemáme proti Chotěboři šanci a je třeba se zaměřit na udržení v soutěži.