Stručné hodnocení:

Slunečná sobota 6. dubna se stala svědkem vůbec prvního turnaje dětí, rodičů a přátel šachového kroužku v DDM. Formát turnaje byl netradiční. Hráli dvoučlenné týmy, kde na první šachovnici hrál člen kroužku a na druhé „doprovod“ (hráli taťkové, děda, kamarádi i 2 maminky).

Myšlenkou bylo ukázat nejbližším, co se děti naučily a podpořit jejich sportovního a bojovného ducha. Turnaje se aktivně zúčastnilo 28 hráčů. Dokonce byl přítomen i rodící se „FunnClub“. Upřímně řečeno, mě překvapila bojovnost a soustředěnost všech hráčů. Příčinu vidím v tom, že se děti snažili ukázat před rodiči, známými a kamarády i doprovod dělal všechno možné, aby svoje „favority“ podpořil. Partie by napínavé, i když musíme přimhouřit oko nad technikou, zato za bojovnost si zaslouží velký obdiv.

Jako motivaci se podařilo zajistit i pěkný cenový fond pro všechny hráče. Dík patří hlavně paní Lence Sedlákové, ředitelce DDM, paní Kepkové, a panu Ferešovi.

Výsledkově byl turnaj v režii 3 dvojic, které bojovali o vavřín nejvyšší. Nakonec se z vítězství radovala dvojice Jošt a Tomáš, která svoje umění podpořila i trochou potřebného štěstí. Na druhém místě skončili Erik a Petr. Třetí místo vybojovali Honza a David.

Podle spokojených tváří účastníků a doprovodu se akce podařila. Dokonce vznikla i myšlenka na založení „Funny kroužku přátel šachové hry“ pro dospělé.

 

 

V Chrudimi 8. 4. 2024

Bohuslav Kokeš