Stručné hodnocení:

na turnaj jsme vyrazili ještě ve větším počtu než minule, 24 hráčů. Začíná to být jen otázkou času, kdy přivezeme domů medaili. Pavel Němec, se projevil jako zkušený logistik a koordinátor, když domanévroval takové hejno od vlaku do hracího sálu a zpět. Čest jeho výkonu.

Kategorie do 10 let:

Zde jsme měli 9 hráčů, Anička, Matějem a Filip získali pěkné 4 body, pro ně plusový turnaj, Ondra s Žofinkou pěkných 50 %. Neztratili se ani Péťa, Adam a Tomáš také „uloupili“ nějaké ty bodíky. Nedařilo se moc Jaromírovi, pro kterého to byl první turnaj.

Kategorie do 12 let:

Tady bojovalo 6 hráčů, Erik pracuje doma s taťkou a je to vidět 5 bodů je příslibem. Honza a František na 50 % taky pěkné. Honza, Matěj a Vojta se rozkoukávají.

Kategorie do 14 let:

Stejně jako minule jsme tu měli jen jednoho válečníka, Michal se na prvním turnaji trápil, moc chtěl. Jak víme šachy jsou někdy kruté, ale spravedlivé.

Kategorie do16 let:

K 16 se upíraly naše naděje na zisk medaile. 4 želízka v ohni se rozpadly na 2 „veterány“ Jošta s Tomášem, kluci měli festival promarněných šancí a dá se říct, že 4 body jsou trochu za očekáváním. A 2 „novice“ Martina a Šimona, kteří na 1 turnaji dělali co mohli, ale nováčkovskou daň je třeba zaplatit. 2 body které získali nejsou špatné.

Kategorie do 20 Open:

V této prestižní kategorii naši 4 borci trošku zlepšili. Tomáš po promáchnuté šanci uhrál 4 body, uplatnil přehled ze soutěže dospělých. Pavel, Honza i Tonda uhráli 2,5 bodu ještě kousek a jsou na 50 % což by bylo prima.

 

Těšíme se na příští turnaj.

 

 

V Chrudimi 30. 1. 2024

Bohuslav Kokeš