Hosté z Polabin přijeli v dosti kombinované sestavě a ani my jsme nenastoupili kompletní. Na poslední šachovnici dostal příležitost k první partii v KP I Tomáš Straka. Zápas se vyznačoval nezvyklou štědrostí hostů, kteří od prvních minut rozdávali dárečky.

Nejprve po pěti tazích obdaroval Luboš Trojan našeho Pavla Němce pěšcem a několika vývojovými tempy. Pak po dvaceti minutách hry a čtrnácti tazích hry postoupil Bob svým pěšcem až na c7 kde odchytl černou dámu. Stálo ho to sice figuru, takže čistá dáma to nebyla, ale jak se říká – darované dámě na zuby nekoukej. Lepší počasí jsme si nemohli přát.

První však dohrál po čtyřiceti pěti minutách Robík, když navrhl ve zcela vyrovnané pozici remis. Vzápětí na to vzdal soupeř Pavlovi a hned potom Bobovi. Vedeme dva a půl půl a zápas nevypadá špatně. Na první desce byla dlouhodobě rovina, když ani jedna strana nechtěla učinit nějaká zásadní rozhodnutí. Slávek tlačil svého soupeře a stál více než dobře. Problémy měl naopak trochu Tom na pětce, když se dostal ze zahájení do nevýhody. Zbynďa měl divočejší zahájení, ale postupně soupeře přehrával a odebíral mu pěšce. A na osmičce debutant držel pozici ve výměnné slovanské.

Po dvou hodinách remizovala jednička a nedlouho po tom vyhrál Zbynďa, když v koncovce nedal soupeři šanci. Věžovku udržel i Tom a tak vedem čtyři a půl ku jedna a půl bodu, zápas je tedy náš.

Závěrem je ještě nutno dodat, že Slávek svou přivyhranou pozici nedotáhl do konce, soupeři umožnil protihru a partii nakonec prohrál. Tom Straka si nechal horšího střelce a nakonec kapituloval i on. Soupeř korigoval skóre, ale nikoliv zápas. Vrátili jsme mu tak prohru z minulé sezony.