A byl tu další vlastivědný zájezd. Věděli jsme, že tyto kluby z hor jsou houževnaté a jejich hráči mají větší výkonnost nežli rating. V zimních měsících, když byli zapadlí sněhem seděli ve vyhřátých klubovnách a hráli šachy. Nyní s internetem už ta vyhranost záleží jen na chuti jednotlivce, houževnatost jim však zůstala. V posledním kole porazili pardubickou Bohemku, což je jasný důkaz jejich kvality. My jsme postrádali marody, naštěstí nás zachránili Bob a Láďa a tak jsme nastoupili kompletní.

Domácí nás přivítali kávou, čajem a bábovkou. Za šachovnicemi již tak pohostinní nebyli. Láďa hned ze zahájení ztratil/obětoval pěšce a od té doby tahal za kratší konec. Naopak Honza v přijatém dámském gambitu svého pěšce navíc podržel a byl lepší. Tím se to tak nějak vyrušilo. Po hodině hry se na první šachovnici vytvořila remíza. Nabídnul ji ve výměnné francouzské hostující hráč, když po výměnách neviděl nic než mírně horší koncovku a domácí talent ji přijal.

Dál boj pokračoval tvrdě a nesmlouvavě. Po dvou a půl hodinách hry dal za remis Zbynďa v rovné pozici a Robík uzmul čistého pěšce. Do problémů se dostával Bob, jehož sicilská byla hodně stísněná. Postupně začal přehrávat svou soupeřku i Tom a zápas vypadal na naši těsnou výhru. Pavel Němec se snažil o protihru, soupeř ale moc nekazil a houževnatě bránil.

Tom zvítězil a po krátké době i Honza a vedeme tři jedna. Blížily se časovky a s Bobem a Láďou to nevypadalo dobře. Pavel měl rovinku a i když se stále snažil něco vymyslet pozice bílého byla v pohodě. Robík měl pěšáčka, technická realizace výhody však ztroskotávala na absenci jasného plánu.

Po časových kontrolách postupně v koncovkách prohráli Láďa a Bob. Pavel byl nucen dát za remis a rázem bylo vyrovnáno. Zbýval tak Robík, který se převaloval z boku na bok a vymýšlel jak prorazit soupeřovu pevnost. Když to konečně po čtyřech a půl hodinách správně vymyslel, nepostupoval při realizaci zcela přesně, chyboval, soupeř se vysmekl a partie i zápas tak skončily remízou.

My jsme se tedy definitivně udrželi v soutěži a je třeba přehodnotit priority a stanovit nové cíle. Nyní již nebojujeme o udržení, výbrž o postup. Ten však nemáme ve vlastních rukou a z druhého místa v tabulce na něj marně hledáme páku. Navíc jasný favorit na postup Vysoké Mýto bere návrat do třetí nejvyšší soutěže vážně, nastupuje pravidelně se všemi klíčovými hráči a pokud mu forma a docházka vydrží tak o jeho prvním místě není pochyb.