Další ze zápasů o šest bodů pro nás vyzněl výborně. Hosté z Pardubic přijeli v kombinované sestavě, ovšem i s hráči z áčka kteří hrají druhou ligu. My jsme nastoupili bez Slávka, jenž si vzal tvůrčí volno. Měli jsme však Robíka, pana učitel Zdeňka a rekonvalescenta Járu Kryse. Propustku z nemocnice dostal i Bob. Celkem slušná sestava.

 

Hosté uhráli tři remízy a musím říci, že žádný z našich hráčů nebyl ani náznakem na hranici prohry. Průběh zápasu byl poklidný a v podstatě se bojovalo jen o skóre.

První zavěsil po hodince a půl Bob, když se jeho soupeř vzdal možná předčasně. No, my jsme se nijak nezlobili, lepší už byl výrazně Jára a Pavel udělal soupeři izolovaného pěšce, jehož se jal obléhat. Začal tlačit i Honza na osmičce a Zdenda na trojce. Zbytek měl plus mínus rovinu.

Po dvou a půl hoďkách vyhrál Pavel a Jára byl vyhraný. Honza měl už rozhodující výhodu a svého soupeře začal přehrávat i Zbynďa. Naše jednička bojovala spíše o vyrovnání, černý měl rozhodně iniciativu. Robík nabídl remízu, soupeř však v mírně lepší pozici odmítl. Tady se to možná trošku zdramatizovalo, ale ne zásadně.

Ještě do časové kontroly vyhrál Honza a na trojce skončila partie remízou, když Pepa Sýkora nasadil věčný šach. Vedeme nyní tři a půl ku půl bodu a Bob správně podotknul, že potřebujeme ještě nějaké remízky. Jára bohužel partii jednoduchým přehlédnutím pokazil a vznikla remízová věžovka. Do té se dostala i Robíkova partie. Na jedničce skončila dynamika střední hry a z ní vyšel lépe domácí hráč. Výměnami neutralizoval soupeřovu iniciativu a partii převedl do koncovky, kde měl lepšího jezdce. Hrálo se zde pouze na dva výsledky.

Po časové kontrole měl už zápas rychlý spád. Vyhrál Zbynďa a první deska, Robík a Jára remízovali.

Dohromady suma sumárum šest a půl bez prohry proti soupeři s nímž bojujeme o záchranu. Před začátkem nového roku máme tedy krásných devět bodů a dobré vyhlídky na setrvání v soutěži.