Závěrečný zápas s béčkem Ústí již nemohl nic změnit na naší bramborové medaili. Ne snad že by na tom záleželo, hrajeme pro zábavu, ale přeci je to čtvrté místo nějaké divné. Kapitán nechal doma několik hráčů základní sestavy, nastoupil naopak Honza Řezníček a premiérově Tomáš Trunec.

Domácí měli ještě teoretickou šanci při zaváhání konkurentů na postup. Jejich áčko totiž z druhé ligy „D“ sestupuje a hrát vyšší soutěž než krajský přebor je vždy prestižní záležitost. Proto vyslali spojku do Letohradu kde hrál dosud první pardubický Rapid na sondáž. Před zápasem se o teoretických postupových možnostech živě spekulovalo a my jsme upozornili domácí na jeden zásadní fakt, a to že nás musí nejdříve porazit. Už jsme letos ovšem prohráli s jedním éčkem, tak jsme si moc nemohli vyskakovat.

Rychlou remízu dal Honza na druhé šachovnici. Zápas měl celkem rychlý spád a několik dynamických partií. Ze zahájení stál špatně Bob, ovšem po hodince vyhrál, když zužitkoval hrubou chybu soupeře a získal dámu za věž. Remízy se různě nabízely na třetí, čtvrté a osmé šachovnici, pokračovalo se však všude ve hře.

Pavel měl na jedničce černými rovinu v anglické s Pavlem Holáskem. Na trojce byla ve francouzské rovina. Slávek hrál nestandardní zahájení s Jardou Volfem a v pozici měli spoustu taktiky a strategie. Zbynďa byl lepší a u Vládi Němce byla též dynamika jak se patří. Na osmičce hrál Tomáš Trunec bílými karokana a vedl si nadmíru zdatně. Hrál plánovitě, věděl co a jak. Především tah Sh1 byl moc pěkný. Postupně soupeře přehrával.

Po dvou hodinách bylo ještě veseleji, když bílý na trojce nevystihl skrytou taktiku. I když byl materiál v rovnováze, jeho pozice se stala méněcennou. Zbynďa začínal mít rozhodující převahu a u Toma to též vypadalo velmi nadějně. Pavel a Vláďa nebyli horší, mířili jsme za zápasovou výhrou.

Na trojce černý vyhrál, když asi bílý neměl svůj den a stačilo necelých třicet tahů. Zbynďa přetlačil svého soupeře a vedeme tři a půl půl. Pavel dává v rovné pozici za remis a remiskuje též Slávek, takže už jsme vyhráli. Vyhrané pozice dosáhl Tomáš, ovšem místo Vc2 zahrál věží o políčko dál na b2. To ho bohužel stálo partii, nicméně je třeba říci že na jeho hru se dalo koukat a chce to podle mě jen větší vyhranost více praxe. Někdy se ten tréning výsledkově prorve až za sezonu či za dvě, je třeba vydržet, ono to přijde.

Nakonec vyhrál i Vláďa, když přešel do lepší koncovky, kterou technicky dovedl ke zdárnému konci, vítězíme pět a půl. Pro úplnost je ještě třeba dodat, že Rapid Pardubice si pohlídal vítězství v Letohradu a po takticky vyzrálém výkonu zvítězil a postupuje do druhé ligy. Gratulujeme!