DESIGNED BY MIXWEBTEMPLATES

Řešitelské okénko

Hlavní stránka

 

Druhá polovina soutěže nás vyslala do Náchoda. Na první pohled by se zdálo, že to bude jednoduchý soupeř, vždyť se krčil s jedním bodem na předposledním místě tabulky. Jenomže zdání klame. Je to soupeř podobný jako Žďár nad Sázavou. Tvrdý a houževnatý. A cestou auty na sever jsme probírali možné scénáře zápasu a vždy vyšlo že to nebude jednoduché a výsledek těsný. Navíc jsme postrádali svoji první šachovnici, kterou postihl zákeřný moribundus. Zaskočil Honza Zámečník a nevedl si špatně. Pokud se podíváme na sílu nasazených dvojic, tak domácí měli na šesti šachovnicích elovou převahu! A zápas to byl jako řemen.

 

Obě družstva nastoupila v základních osmičkách. Takže se očekával tuhý boj o body na záchranu.

 

Jednoznačně nejsilnější tým z celé ligy nás zastihl bez Toma, který si vzal volno a Jirky, který nastoupil za naše béčko. Nastoupili tedy přátelé z Hlinska. Protože neřešíme postupy a sestupy a chceme si zahrát, jeli jsme do Mechova opravdu pouze kvůli kvalitní hře. Vždyť na každé šachovnici měl soupeř velkou elovou převahu. Navíc nastoupil s velmistrem Petrem Hábou a mezinárodním mistrem Jiřím Nunem. Nepředpokládali jsme, že dostaneme sedmičku nebo osmičku, ovšem jinak měl být výsledek pouze formalitou. Naše konkurenceschopnost byla minimální.

 

Třetí kolo nás přivedlo k soupeři, který postoupil minulý rok z našeho krajského přeboru, k Lanškrounu. Zatím byl bez bodu a určitě se chtěl vytáhnout. Onehdá ve čtvrté lize na nás vyrukoval s velmistrem Bernáškem a tak jsme očekávali sestavu, jenž se blíží k základu. Nestalo se tak, hosté přijeli bez první, páté a sedmé šachovnice. My jsme ten základ měli.

 

Ve druhém kole nás čekaly Polabiny, papírově druhý nejsilnější celek soutěže a jeden z favoritů na postup. Očekávali jsme nášup šest dva, v lepším případě pět tři. Volno si vzal Jára Krys a místo něj byl nominován Jarda Hájek. Nebyli jsme sice v základu, ale na druhou stranu ne nejslabší. Proti nám nastoupili ovšem hoši, kteří ještě minulou sezonu hostovali za nás (Aleš, Bajna) a především Jarda a Martin Mojžíšovi. My jsme kontrovali bratry Hájkovými a Trhalovými, takže to celkově byla taková familierní záležitost.

TOP