Po opravdu dlouhé době máme možnost ochutnat kvalitu čtvrté ligy. V prvním kole jsme zajížděli do dalekých Svitav.

 

 

Rozdíly v ELO bodech na jednotlivých šachovnicích byly značné v náš prospěch, mnohdy až stovky jednotek a tak se dal očekávat hladký průběh. Nebylo tomu tak. Soupeř hrál více než zdatně. Nicméně naše zkušenost a kvalita se časem projevily.

 

Hned od začátku jsme získali převahu na čtvrté šachovnici, kde Robík uzmul soupeři záhy kvalitu. Na jedničce byla rovina, Honzík obětoval na dvojce divoce kvalitu, Vojta se bránil černými panu Kotvovi, na pětce se černý s izolovaným pěšcem snažil o vyrovnání, Pavlík na šesté bílými měl prostorovou převahu, Jára černými taktický dámský gambit a Slávek mačkal francouzskou obranu soupeře.

 

Nejprve zavěsil právě Slávek, který soupeře fakt umačkal, nato dala první šachovnice regulérně za remis. Pak to šlo odzadu, Jára překombinoval soupeře, Pavel pozičně, Vojta takticky a měli jsme čtyři a půl. Potom sice naše dvojka nenašla kompenzaci za obětovanou kvalitu a prohrála, na pětce nedokázal vyhrát černý věžovku s pěšcem více a tak remis a nakonec dohrával vítězně Robík, kdy ho soupeř dlouho zkoušel zda se nesplete při technické realizaci materiálové převahy.

 

Spokojenost z naší strany s výsledkem a snad i hrou. Jen houšť a větší kapky.