Tuto neděli nás čekal existenční zápas s Lokomotivou Brno, bohužel se špatným koncem pro nás. Sice máme ještě teoretickou šanci se zachránit, to bychom však museli něco vyhrát. Nyní k zápasu.

 

V pátek proběhla příprava a dá se říci že jsme dobře tipli sestavu soupeře. Bohužel i oni věděli, že za nás nenastoupí nemocný Pavel Němec, někde zřejmě unikly informace. Zápas jsme si opět celkem nešťastně prohráli sami, tentokráte jsme tam měli loženou zápasovou remízu.

Na první desce Majkl bílými zkusil proti sicilce v druhém tahu c3 a s Šimim po dvou hodinách nabídl remis, která byla akceptována. Nutno podotknout, že ve výrazně lepší pozici, nicméně to byla jeho vůbec první půlka s tímto soupeřem a nebylo nutno lámat nějakou psychologickou bariéru, navíc na jedničce je půlka vždy vítána. V pohodě remizoval též Vráťa na trojce. Bohužel Jakub na čtyřce zahodil partii hned z výkopu a vůbec si nezahrál. Proti jeho francouzské použil Josef Kratochvíl královskou indickou v útoku a Jakube, takto se to černými opravdu, ale opravdu nehraje. Každopádně by jsi si o tom měl promluvit se svým trenérem.

Marian se bránil proti Vojtovi Plátovi sicilskou a bylo se na co dívat, ostrá pozice. Robík na pětce pomocí své francouzské nedovolil nic Evě Kulované a partie zaslouženě ve vyrovnané pozici skončila remízou. Bajna na páté získal výhodu a pěšce, Tom na sedmičce dokonce figuru a na osmičce černý odmítl v dámském gambitu nabídku remízy.

Vojta Plát udolal Mariana Sabola, Bajna získal kvalitu ovšem s náročnou realizací. Prohráváme 1,5 : 3,5, Tom je vyhraný, Bajna též, osmička to láme na výhru. Ta to ovšem podělala jako první, chybným kontrolním tahem přišla o pěšce. Bajna remizuje, Malva na osmé vyškemral remis a nevyhrává ani Tom. Děs a hrůza, stále se potvrzuje, že nejtěžší je vyhrát vyhranou partii.

Za 14 dní hurá do Frýdku-Místku.