1. Liga – východ – družstvo „A“

„A“ družstvo se zachránilo! Jediná dobrá zpráva ze soutěží družstev v této sezóně. Ale byla to fuška! Docházka byla na jedničku jen u tří hráčů, host Marian Sabol, kapitán Pavel Němec a Radek Bujnoch, všichni odehráli 11 utkání. Druzí na docházce byli host Petr Hába a Zdeněk Pokorný 9 utkání, pomyslné třetí místo patří Jiřímu Malivánkovi 8 utkáními a hostu Tomáši Trhalovi s Robertem Hlaváčkem - 7 utkání.

Zklamáním pro kapitána ale i pro ostatní hráče družstva byl Vratislav Jarábek, jenž odehrál čtyři utkání. Další host Jiří Tůma 0,5/2 sehrál slíbená dvě utkání. Z náhradníků dobře zaskakovali David Komárek 2/4 a Jaromír Krys (*1965) 1/3, spolu sedm utkání. Na poslední chvíli se z Prahy obětoval David Onderek 0,5/1, který jel nachlazen autem až do Orlové a zpět na své jediné utkání. Svůj nepříliš dobrý křest ohněm si v první lize odbyl Bohumil Němec, který obětavě zaskočil za zaneprázdněného Roberta Hlaváčka. Výsledkově na tom byl nejlépe Radek Bujnoch 8/11 (za Polabiny v 2. lize 5,5/7!), na první šachovnici hrál výborně velmistr Petr Hába 6/9 a kapitán Pavel Němec 7/11 (za Vysoké Mýto v 2. lize 7/11). Zahanbit se nedal Tomáš Trhal 5,5/7. Více si od letošní sezóny sliboval Marian Sabol, ale i když se mu nedařilo, byl oporou týmu, protože nastoupil na všechna utkání! Vratislav Jarábek odehrál pouhé čtyři zápasy se ziskem dvou remíz. Robert Hlaváček nenavázal na minulou sezónu, ale 3 body ze sedmi je též dobrý výsledek, hlavně když na něm někdy ležela nezáviděníhodná role posledního hráče rozhodujícího zápasy! Se svým výkonem není jistě spokojen Jiří Malivánek 3,5/8, ale v posledním kole vyhrál a zajistil tak tolik potřebnou remízu v Kroměříži! Zdeněk Pokorný 3/9 bodoval také, když to družstvo nejvíce potřebovalo! Pět zápasů naše družstvo prohrálo nejtěsnějším možným rozdílem 4,5:3,5. Při těchto utkáních byla smůla na našich deskách. Klidně to mohlo dopadnout obráceně a při zpětném pohledu na tabulku bychom pak bojovali o první místa! Naši amatérští kmenoví hráči se již setkávají se šachovými profesionály a tam jen nadšení nestačí! Jediný šachový profesionál v historii chrudimského klubu v našem družstvu velmistr Petr Hába jasně všem ukazoval, jak má vypadat tvrdá příprava na soupeře! Celkově se může sezóna hodnotit kladně (7. místo), ale do budoucna je potřebné vyřešit závažné problémy. První liga je hráčsky, časově a finančně velmi nákladná. Postup do extraligy si zaslouženě vybojovalo družstvo z Pardubic 2222 Polabiny a to hlavně výsledkem z pátého kola, kdy v přímém souboji s Duras Brno vyhráli, i když nastoupili jen v sedmi hráčích a brněnští měli tři velmistry!

Krajský přebor 1. třídy – družstvo „B“

A ucho se utrhlo. Bez volných tří hráčů „A“ družstva a se špatnou docházkou hráčů základní sestavy, se nedalo nic jiného čekat. Jedinou 100% přítomnost na utkáních měli až náhradníci - Zbyněk Linhart 6/11 a kapitán Bohumil Němec 5,5/11. Na předních šachovnicích srdnatě bojovali David Komárek 3,5/7, Petr Koníček 2/6 a Jan Česenek 3/9. Bohužel víc hrát nemohl David Onderek 2/3! Kapitán musel sahat až pro poslední hráče soupisky Jana Kryse 2/6 a Pavla Sokola 0,5/6, jinak by byly kontumace. Ostatní, kteří nastoupili, jistě se svými výsledky spokojeni nebyli.

Krajský přebor 2. třídy – družstvo „C“

„C“ družstvo naše „B“ družstvo nezachránilo! Ani prvoligová posila a výborný výsledek na první šachovnici Zdeňka Pokorného 9/10 nezajistilo družstvu postup do KP 1. Vše rozhodlo poslední utkání, které se nám hrubě nepovedlo! Bohužel chrudimské opory z minulých let Bohuslav Kokeš 3/4 a Jaromír Krys (*1965) 2/6 nastoupily jen v deseti zápasech z 22 možných. Hlavně v posledním zápase Kokeš moc chyběl! Jako v „B“ družstvu patřili k oporám Zbyněk Linhart 6,5/11 a kapitán Bohumil Němec 7,5/11, kteří odehráli všechna utkání. K nim se přidali Česenek 5/10 a Bartoš 6/10. Výborně hrál host ze Zaječic Jaroslav Hájek (3/3 - 100%) a náhradníci Jan Krys 3,5/5 a Petr Ždímal 6,5/8! Takže v příští sezóně budeme mít dvě družstva v KP 2Z.

Krajská soutěž – družstvo „D“ (pětičlenné)

„D“ družstvo obsadilo pěkné bronzové místo. Výborně hrály opory týmu Vladimír Němec 7,5/9 a Zbyněk Bureš 6,0/7. Svoje šachovnice udrželi nestárnoucí Ferdinand Mužík 5,0/9, kapitán Jaromír Krys (*1933) 3,5/6 a náhradník Rostislav Stryka 3,0/5. Bohužel kapitán družstva Jaromír Krys (*1933) nás na jaře navždy opustil a tak poslední tři kola musel organizovat a řídit jeho zástupce. Jednou nastoupil František Káva a byl stoprocentní. Na zájezdy většinou jezdil autem Vladimír Němec a jelikož nechtěl proplatit jízdné, stal se tak dalším dobrovolným sponzorem oddílu, za což mu patří velký dík.
Zprávu sepsal Pavel Němec (PaNe)