II. liga D, třetí kolo, Chrudim-Vysoké Mýto 3:5

 

 

 

Po nevydařeném utkání v Pardubicích před čtrnácti dny jsme nyní nastoupili proti Vysokému Mýtu. Těžko lze hovořit o nějakém pokusu o reparát, jakýkoliv náš bodový zisk by byl překvapující. Obzvláště když v sobotu onemocněl Robík. Naštěstí obětavě nastoupil David. Omluvil se taky Honza, kterého zastoupil Bob.

 

 

Zápas měl příchuť derby, vždyť Marian Sabol a Tomáš Trhal za nás několik sezon hostovali, David Komárek je navíc klubový kolega Petra Červeného z Poličky.

 

První hodinka probíhala v poklidu, drželi jsme celkem rovinu, Bajna navrhnul na první desce remizku, která byla s díky zamítnuta. Na dvojce se hrála jakási Francie, taktéž na trojce kam to přešlo ze Sicilky. Čtverku jsem nazachytil, ale byla tam tvrdá rovina. Na pětce Péťa neudělal rošádu a hrál na obou křídlech, šestka Francie s d3, na sedmičce tlačil David v dámském gambitu a poslední Bob pasivně leč pevně.

 

Nejprve dal Pavlik regulérně na trojce remis v pozici, kdy Tom už začínal mít iniciativu a hned vzápětí Jára na čtverce v totální rovině též. S remízou se přidala i druhá šachovnice, kde černý ubránil francouzskou. Jinde to však začalo být zlé. Bajna se dostal do strategicky nevýhodné koncovky a tohle dává Marian s přehledem. Vojta na šestce neproniknul do tajů pozice, zablokoval dámské křídlo a byl bez protihry zničen na královském. Péťovi na pětce se to začínalo taky rozpadat, jedině David stál nadějně.

 

A tak postupně prohrála šestka, pětka a jednička, Bob dal za remis a čestný úspěch vybojoval David na sedmičce. Suma sumárum jsme prohráli 3:5 a na víc jsme neměli.

 

Gratulace hostům, my jedeme za čtrnáct dní do Hradce, kde nás čeká další silný soupeř.