Jak jsem předpokládal v minulém komentáři, byl dnešní zápas jednoznačnou záležitostí. Naše touha po boji byla minimální a tak rozhodli velezkušení hráči hostujícího celku plus mládež. Dnes tedy celkem krátce.

Na první desce remizoval po patnácti minutách Pavel Němec s Alešem Jedličkou. Oba přijeli den před tím z turnaje z Luhačovic a evidentně si potřebovali odpočinout. Naprostou rovinu natahali i hráči na třetí desce a pak po půl hodině bylo 1:1. Pak prohrál Zbyněk, když přehlédl taktiku.

Prohráváme tedy 1:2, navíc Slávkův Tarrash nevypadal bůhví jak, Jára na pětce natahal pozici s pěšcem méně, rovinu drželi Jardové na šesté šachovnici i Bob na osmé. Na dvojce se černý standardně dostal pod tlak. Vyhlídky celkově nic moc.

Slávek s Bajnou přišel o izolovaného pěšce, Jára Krys převedl hru do věžové koncovky, kdy i s pěšcem méně měl dobré šance na remis. Na dvojce bílý tlačil a vypadalo to že nějak musí zvítězit.

Pak se přehlédl Jarda a bylo 1:3, prohrál Slávek kdy s pěšcem méně měl špatnou koncovku. Bob chyboval též a tudíž 1:4.

Jára koncovku udržel. Překvapivě remizoval i černý na dvojce, když se jeho soupeř neodhodlal k frontálnímu útoku a umožnil mu udržet sice pasivní, ale pevnou pozici. Celkově to byl od nás spíše zápas z povinnosti.

Je potřeba napsat ještě malou poznámku na závěr. Vzhledem k výsledkům ostatních družstev není překvapivě naše sestupová pozice jednoznačná. Ve svých rukou to samozřejmě nemáme, ale za určité konstelace, která není zcela nesmyslná bychom mohli doufat. Pokud nastoupí Jarda Hájek a Bohouš Němec tak ty šance budou. Podmínkou je samozřejmě naše vítězství a náboj tak zápas určitě mít bude. Pavel bude odpočatý, Robík se Slávkem teoreticky připravení a ostatní bojovně naladěni.