Mýto není náš oblíbený soupeř, poslední sezony hrajeme pouze u nich a vždy odjíždíme s porážkou. Poprvé v této sezoně nastoupil Zbynďa, Jára Krys lyžoval. Měli jsme i Toma, Jardu a Gábinu a nebyli jsme úplně nejslabší. Soupeř se samozřejmě zodpovědně nachystal a tak se čekala napínavá bitva.

Hned na začátku odevzdal bílý na dvojce pěšce za nic a rázem jsme byli horší. Ani Slávkovi se nepovedlo zahájení a tak to nijak dobře nevypadalo. Pavlík sice měl v katalánovi pěšce víc, Marian měl pochopitelně kompenzaci. Robík rozehrál standardně černými dámský gambit a na Gabču bylo posunut v prvním tahu pěšec na g4. Tom španělka, Jarda benoni a Zbynďa na osmičce carocan. Nezačali jsme vůbec dobře.

Robíkův soupeř to vymyslel pro nás hezky a umožnil našemu hráči získat rozhodující převahu, naopak Jarda přehlédl taktiku a musel vzdát. Po hodině a půl tak prohráváme. Slávek přišel také o pěšce a nebylo vidět jak by měl čelit soupeřově lavině ve středu šachovnice. Na dvojce stál bílý bez pěšce neutěšeně, zato na první desce se odehrával napínavý souboj. Zbynďa na osmičce výborně zmáčkl svého soupeře, Gábina hledala cestu k výhodě a Tom ukořistil pěšce. Zápas se zdál být vyrovnaný.

Slávek prohrál a po třech hodinách i bílý na druhé desce, takže prohráváme 3:0. Ovšem Robík je loženě vyhraný a Zbynďa taky. U Pavla na jedničce je šílená pozice, která může dopadnout jakkoliv, u Gabči rovina a Tom svého pěšce asi k výhře neuplatní, takže šance na zápasový bod tu stále je.

No a pak přišly časovky. Bílý na pětce taktikou přešel do lepší koncovky a Gábina bohužel nedosáhla ani na půl bodu. Podobný osud potkal Pavla, když byl posle svých slov vyhraný, postup viděl, chtěl ho i zahrát, ale nezahrál. Je tedy po zápase, pro doplnění Tom v nestejnobarevných střelcích i s pěšcem více remizoval, dostali jsme to pět a půl.

Zápas jsme Mýtu darovali, když z výkopu a v podstatě bez boje odevzdaly své body druhá, čtvrtá a sedmá šachovnice.

Zajímavostí je, jak jsem byl upozorněn, že vyhráli naši řidiči. Na další venkovní zápas tedy všichni pojedou svými vozidly. Kdo nemá motorové, vezme koloběžku, důchodci mohou tu s elektrickým pohonem.