Nastoupili jsme zatím v nejsilnější možné sestavě. Ani snad ne pro to, že by to byl úplně záměr-prostě se to tak sešlo. Na osmičce to jistil Tomáš a tak, slovy kapitána, cituji: „Lepší počasí jsme si nemohli přát“. Soupeř přijel také ve slušné sestavě a tak jsme se mohli těšit na zajímavý zápas.

Nejprve po pár tazích remizoval Pavel, když ani Luboš Roško neměl zájem na zásadním střetu. Po náročném a šachově úspěšném minulém víkendu si naše jednička zasloužila odpočinek. Na dvojce běžela poloslovanská, Robík si střihnul bílými dámský gambit. Slávek hrál sicilku proti c3, Jára nevímco, Ondra se bránil černými proti skotskému gambitu, Gábina bílými Nimcovičku a Tom černými sicilku. Rozehráno od prvního pohledu nebylo špatně, nikdo nestál vyloženě hůř.

Po půlhodince nabídl černý na dvojce remízu a předpokládal že bude odmítnuta. Bílá však neměla ambice a ve vyrovnané avšak dynamické pozici byl zaprotokolován nerozhodný výsledek. Černý tak přetrhl nelichotivou sérii proher.

Velmi hezky pro nás vyhlížela situace na páté šachovnici, kde Jára hned ze zahájení zatlačil svého soupeře a získal prostorovou převahu. Ten brutálně zanedbal vývin královského křídla. Gabča stála též výsostně. Ondra přemýšlel a přemýšlel, jeho soupeř měl za obětovaného pěšce přeci jen iniciativu. Tom měl rovinu, kluci na trojce a čtyřce též.

Po dvou hodinách začalo přituhovat u Slávka, když střelci jeho soupeře velice působivě ostřelovali královské křídlo černého a spolu s jezdcem s dámou vytvářeli motivy s obětí na h7 a následným matem. Náš borec vše na tah vykrýval. Naopak Jára nacházel ty správné tahy a s jeho soupeřem začínalo být velmi zle, tam jsme doufali v rezultát v náš prospěch.

Ondra se dostal do časové tísně už okolo patnáctého tahu a umožnil soupeřovi oběť figury. Gábina hrála náročnou hezkou partii, kde se mísily taktické a strategické motivy, Tom se snažil vyždímat z pozice maximum. Asi po třech hodinách zavěsil Jára, když soupeři v podstatě nedal moc šancí.

Ondrův soupeř vynutil remízu věčným šachem, proti tomu jsme neměli žádné námitky. Vedeme tedy 2,5:1,5. Robík poměnil figury tak, že mu zbyl dobrý bělopolák a s věží na třetí řadě se jal obtěžovat krále soupeře. Slávek visel na vlásku, Gábinina pozice byla nejasná jak podzimní ráno za úsvitu a Tom měl dvojku střelců v koncovce. Vrcholily časovky.

Rozhodlo se na třetí a čtvrté šachovnici. Robík vytvořil hrozby, které jeho soupeř vykryl tak, že mu náš hráč odtažným šachem odlovil figuru. Slávek vzdoroval tak dlouho, že nakonec využil jedinou slabinu soupeře a to věž na a1 a umně uzmul soupeři kvalitu a zároveň eliminoval všechny jeho hrozby. Nyní už jen bylo potřeba nespadnou časově a technicky dovést partii do vítězného přístavu. Obé se povedlo a tak je rozhodnuto, máme 4,5 bodu.

Gábina a Tom ještě bojovali, jejich soupeři se však nedopustili žádné zásadní chyby a tak obě partie skončili remízou a my vítězíme pět a půl.

Naše vítězství na postavení družstva tak moc nemění. Momentálně se soutěž rozdělila na dvě poloviny po šesti družstvech. První polovina bojuje o postup, druhá o záchranu. My jsme pochopitelně v té druhé. Losovačka posledních čtyř kol slibuje napětí do posledního okamžiku.