Vytisknout

 

Ve druhém kole nás čekaly Polabiny, papírově druhý nejsilnější celek soutěže a jeden z favoritů na postup. Očekávali jsme nášup šest dva, v lepším případě pět tři. Volno si vzal Jára Krys a místo něj byl nominován Jarda Hájek. Nebyli jsme sice v základu, ale na druhou stranu ne nejslabší. Proti nám nastoupili ovšem hoši, kteří ještě minulou sezonu hostovali za nás (Aleš, Bajna) a především Jarda a Martin Mojžíšovi. My jsme kontrovali bratry Hájkovými a Trhalovými, takže to celkově byla taková familierní záležitost.

 

Nejprve si polovinu bodu dojednali na druhé šachovnici Pavel Němec s Pepou Vařejčkem, čemuž se nelze divit neboť předcházející týden strávili náročným trénováním mládeže. Jen o něco déle trvala partie na sedmičce, když Slávek s Pepou Kourkem nechtěli v extra ostré variantě jít do přílišného rizika. A dál se to mlelo. Tom na jedničce přemýšlel jak udržet Aleše, Bajna s Robíkem si to na tvrdo rozdávali ve francouzské obraně, na čtyřce to byl italsko-španělský hybrid, Jirka Hájek měl příjemný karokan, Míša Trhal hrál dynamickou rovinu a na osmé šachovnici Jarda Hájek hezky vyměnil ve španělce na cé šest s Martinem Mojžíšem. To je ta varianta, kde máte do koncovky jako bílý čtyři na tři na královském křídle, ale nedá se to vyhrát.

 

No, po nějaké době začal po céčku Aleš nalézat do pozice a Tomovi to začínalo hořet. Robík vrazil do pozice pěšce a měl krásnou hru. Na čtyřce natahal bílý strategicky méněcennou pozici a stál vyloženě špatně. Jirka to dal na pětce za remis a Míša i Jarda měli rovinu. Nevypadalo to kdoví jak.

 

Tom kapituloval ve dvacátém třetím tahu, Bajna s Robíkem se řezali jak koně, Jarda Mojžíš na čtyřce umožnil bílému alespoň trochu se nadechnout, Míša Trhal přešel do koncovky, kde měl sice dvojku zabijáků, ale nebylo jak tuto minivýhodu uplatnit a tak dal též za remis. Prohráváme tedy 3:2 a všechny tři další partie jsou nejasné. Pořád jsme ještě v zápase a debakl se nekoná.

 

Pak začal svou partii kazit Jarda Mojžíš, když odevzdal nejdříve jednoho a poté i druhého pěšce bez jakékoliv kompenzace. Je třeba říci, že byl čtrnáct dní po operaci a v těle byly jistě ještě zbytky narkózy, takže to byl pro nás darovaný bod. Je srovnáno. Na trojce hrají borci posledních patnáct tahů do kontroly na půl minutě, výsledek může být jakýkoliv. Jarda na osmičce začíná realizovat v koncovce převahu pěšců na královském křídle! 3:3 a vypadá to nadějně!

 

Nakonec Robík nepřechytračil Bajnu a patrii prohrál a tak vše závisí na Jardovi. Ten naprosto zkušeně zavěšuje v koncovce, kde skvěle využívá převahy pěšců na křídle krále a my máme zápasovou remízu! To jsme tedy nečekali, v zápase jsme rozhodně favority nebyli a bodík se počítá.

 

Jen houšť a větší kapky!