Vytisknout

 

Závěrečná tři kola nám dala ještě šanci bojovat o slušné umístění. Nastoupili jsme ve vítězné sestavě z před čtrnácti dní a čakali na soupeře, zda to vypustí nebo přijede nadupaný. Byl jako my v pozici, kdy bojoval o nesestupovou příčku. Pochopitelně nevypustil nic a tak nás čekal boj na život a na smrt.

 

Jen připomenu, že jakákoliv zápasová výhra nám dávala jistotu setrvání v třetí nejvyšší soutěži družstev i příští sezonu. Při remíze bychom byli odkázáni na Ořechov, který by nesměl prohrát s Kolínem. Prohra nás nemilosrdně odsuzovala k sestupu.

 

Hosté přijeli i s Petrem Buchníčkem, který toho letos příliš nenahrál a zatím neměl ani půl bodu. Sestavu měli poskládanou velmi dobře, stejně jako my.

 

Začátek zápasu byl veleopatrný, první hodinu se nedělo celkem nic. Ondrovi se nepodařilo zahájení a jeho italská černými s dlouhou rošádou nebudila příliš důvěry. O další vzrůšo se postarala první deska, kde měl Aleš dámu a soupeř tři figury, Bajna držel rovinu, Pavel, Tom taky. Robík z počáteční popotahované vyšel s prostorovou převahou, na šestce se rychle natahala meránská a černý nestál špatně a nakonec na sedmičce se Slávek snažil pozičně přehrát draka.

 

Pak se vše začalo komplikovat. Pavlovi soupeř nalezl do pozice. Na Toma byl útok na královském křídle, ale nic konkrétního. Robík měl výhodu, ale ne zásadní, to samé černý na šesté. Sedmička popotahovala. Ondra přišel o pěšce a stál na prohru. Nijak zvlášť to nevypadalo.

 

Za půl hodiny se to zase trochu otočilo. Na jedničce byl trojtip, Bajna remizoval a Tom měl najednou pěšce víc a sopeř nic. Na šestce černý odmítl remis. Všady byl spíš chaos a bylo vidět, že to oba týmy berou vážně. A blížily se časovky.

 

Pavel otočil partii a s pěšcem víc šel v koncoce vítězství vsříc. Tom zvítězil, když pobral soupeři pěšce a soupeř neměl zhola nic. Robíkovi se podařilo přejít do vyhrané věžovky. Na šestce černý připustil (ač nemusel) soupeřovu oběť figury, kdy se pozice dost zamotala. Domácí hráč nic nenašel a tak přijal remis v pozici, kdy už spíš bojoval o remis on. Slávek dosáhl loženě vyhrané pozice, zamyslel se a spadl na čas. 2:2.

 

Vypadalo to, že Robík a Pavel vyhrají, Ondra stále bojoval, byl však totálně řachlý. A Alešova partie byla také nahoru dolů, ovšem v závěru se převaha projevila u hostujícího hráče. A tak to také dopadlo, 4:4. Netrpělivě jsme čekali na výsledek z Ořechova. A hostující Kolín zvítězil a tak se těšíme na krajský přebor.