DESIGNED BY MIXWEBTEMPLATES

Řešitelské okénko

Hlavní stránka

 

Jednoznačně nejsilnější tým z celé ligy nás zastihl bez Toma, který si vzal volno a Jirky, který nastoupil za naše béčko. Nastoupili tedy přátelé z Hlinska. Protože neřešíme postupy a sestupy a chceme si zahrát, jeli jsme do Mechova opravdu pouze kvůli kvalitní hře. Vždyť na každé šachovnici měl soupeř velkou elovou převahu. Navíc nastoupil s velmistrem Petrem Hábou a mezinárodním mistrem Jiřím Nunem. Nepředpokládali jsme, že dostaneme sedmičku nebo osmičku, ovšem jinak měl být výsledek pouze formalitou. Naše konkurenceschopnost byla minimální.

 

Třetí kolo nás přivedlo k soupeři, který postoupil minulý rok z našeho krajského přeboru, k Lanškrounu. Zatím byl bez bodu a určitě se chtěl vytáhnout. Onehdá ve čtvrté lize na nás vyrukoval s velmistrem Bernáškem a tak jsme očekávali sestavu, jenž se blíží k základu. Nestalo se tak, hosté přijeli bez první, páté a sedmé šachovnice. My jsme ten základ měli.

 

Ve druhém kole nás čekaly Polabiny, papírově druhý nejsilnější celek soutěže a jeden z favoritů na postup. Očekávali jsme nášup šest dva, v lepším případě pět tři. Volno si vzal Jára Krys a místo něj byl nominován Jarda Hájek. Nebyli jsme sice v základu, ale na druhou stranu ne nejslabší. Proti nám nastoupili ovšem hoši, kteří ještě minulou sezonu hostovali za nás (Aleš, Bajna) a především Jarda a Martin Mojžíšovi. My jsme kontrovali bratry Hájkovými a Trhalovými, takže to celkově byla taková familierní záležitost.

 

Mocný nesestup z minulé sezony postavil naše družstvo znovu na startovní čáru druhé ligy. Za naši vytrvalost a silnou vůli jsme byli odměněni setrváním v této soutěži, jako druzí náhradníci. Pavlík Němců se rozhodl dát si oddech od kapitánské role a nový šéf je Slávek Kokeš. Ten vyhlásil, že na první kolo nebude nikoho nominovat a kdo chce hrát, ať se přihlásí. Nastoupili jsme v základu.

 

Po letošním nešťastném sestupu našeho A družstva do krajského přeboru jsme se chtěli před novou sezonou trochu rozehrát. Kapitánování se ujal Slávek a podařilo se mu zajistit účast čistě chrudimských šachistů v mistrovství ČR čtyřčlenných družstev v Pardubicích. Sestava byla následující: Pavel, Robík, Tom, Jirka, Slávek, Bob. Sedmikolový turnaj je samozřejmě ošidný, neboť záleží na losu posledních dvou kol. Los je příznivý, zabodujete, jste nahoře. Los je nepříznivý a ve švýcarském systému jste odsouzeni k pozici daleko v pelotonu. Nasazení jsme byli 31. ze sto čtrnácti mančaftů a tak jsme v prvním kole očekávali soupeře „na rozehrání“.

 

TOP