DESIGNED BY MIXWEBTEMPLATES

Řešitelské okénko

Hlavní stránka

Krajský přebor 2017, 9.kolo, Bohemia Pardubice-Chrudim 4,5-3,5

 

V minulém kole jsme snadno vyhráli neb soupeř nastoupil značně oslaben a jen na pěti šachovnicích. Tuto neděli nás však čekal soupeř v plné síle a má neblahá očekávání z několika předešlých komentářů se bohužel naplnila. Všechny neduhy, na které jsem dříve upozorňoval, se opět projevily a tentokráte nás stály tři body. Je třeba dodat, že soupeř vyhrál zcela zaslouženě.

 

 

 

Omluvil se z rodinných důvodů Robík, jinak jsme však byli v plné síle (Radka v Vráťu nepočítám).

 

Celkem rychle odremizoval Tom, což bylo pochopitelné. Měl černé a s Michalem Horáčkem se dobře zná z Vysokého Mýta. Pak podobně zakončili borci na páté a sedmé šachovnici, když se nikdo nehrnul do jakéhokoliv rizika. Pro nás též výhodička, všady jsme měli černé figury. Jenže na této úrovni má barva kamenů spíše funkci rozlišovací. Okolo patnáctého tahu se začalo zatahovat na dvojce nad Honzou, když jeho pěšcová struktura pozbyla kompaktnosti a zřeli jsme pouze houf převážně izolovaných pěšců. Také kůň Oldřicha Kastnera dominoval nad Honzovým střelcem. Vojta Říha postavil sicilského ježka, ale nějak to neuchopil za správný konec a ještě v zahájení to hodně zamotal. Na čtyřce se snažil bílý o iniciativu obětí pěšce, kterou černý odmítl a tak dynamika pokračovala dál. Na šestce si Pavlík uzmul pěšce, soupeř to nezahrál přesně a tak jsme měli alespoň na jedné šachovnici výhodu. Náš bijec na osmé měl tentokráte „jen“ rovinu, ale ne suchou, takže se dalo očekávat cokoliv.

 

No, sice jsme doufali, že klukům na dvojce a trojce podaří něco vykouzlit, jenže nepodařilo. Honza to vzdal, když se blížil neodvratně mat a Vojta utrpěl těžké materiální ztráty, prohráváme tedy 3,5:1,5. Jak jsem již napsal výše, opakuje se přesně scénář z minulých kol, kdy vždy minimálně dvě partie prohrajeme a zbytek družstva se pak může přetrhnout, aby ztrátu dohnal.

 

Pavlík zkušeně dotáhl partii do vítězného konce a snížil. Bohužel Slávek, který byl doposud stoprocentní nenašel správnou nit k získání převahy a naopak sám podlehl nájezdu soupeře. Jiří Malivánek už jen snížil po hrubé chybě soupeře na 4,5:3,5.

 

Nám v podstatě už o nic nešlo, ještě sice zbývá teoretická šance na postup, nevěřím však že to Polabiny nebo Chotěboř pustí. I tak prohra zamrzí, nicméně je to sport a tak je to třeba brát.

 

TOP