DESIGNED BY MIXWEBTEMPLATES

Řešitelské okénko

Hlavní stránka

2.liga D Polabiny B-Chrudim 2:6

 

Neuvěřitelné se stává skutečností a Chrudim podruhé od prvního kola vyhrála. Se soupeři z Polabin se dobře známe, vždyť Bajna s některými polabinskými oslavovaldo časných ranních hodin….

 

 

My jsme lepili sestavu za pět minut dvanáct, několikrát se měnila a nakonec jsme nastoupili v osmi, což je nutno považovat za úspěch. Ani tentokráte se zápas pro nás nevyvíjel špatně. Nejprve dal za remis na jedničce Bajna s Jedlou a za chvilku Vláďa Česenek s panem Justem na osmé v absolutně rovné pozici. To byly jediné remízy v zápase, zbytek se řezal.

 

Číža na dvojce obětoval podivně našemu Robíkovi kvalitu, na trojce mačkal Myšák Jiřího Malivánka ve francouzské, Pavel hrál bledými španělku s Jardou Mojžíšem. Pátá šachovnice stojí za přehrání, páč co se tam dělo se nedá komentovat. David s Pepou Kourkem rozehrál své d4 a Zbynďa na sedmé se bránil s panem Trojanem.

 

Nejprve rychle zavěsil David na pětce, hezká partie na jednu branku, kdy Pepa Kourek hrál dost nepřesně. Na trojce neubránil černý francii, Myšák byl nad mé síly, hrál to velice přesně a věděl o co v pozici jde, stav je tedy 1,5:1,5.

 

Robíkova pozice vypadá dobře na výhru, zato Zbynďa na sedmičce ztrácí pěšce, Pavel Němec tlačí Jardu a Honza Česenek hraje šílenost. Michal Novotný nyní přichází v zákulisí se zásadní tezí, že 4:4 ani jednomu družstvu neprospěje. Říkejte to ovšem hráčům! Pavlík vyhrává (1,5:2,5) a Honza Česenek vítězí na čas v pozici, kdy soupeř hrozí již druhou proměnou pěšce v dámu. Konečně máme také trochu štěstí, které se nám v minulých zápasech vyhýbalo.

 

Vedeme tedy 3,5:1,5, Zbyněk otáčí na sedmé partii, vyhrává Robík. Hezký výsledek potěší, tohle jsme potřebovali.

 

TOP